3 Вересня, 2026

Хто виявився серед освітніх лідерів Хмільницького району — результати НМТ-2026

Які школи Хмільницького району показали найкращі результати національного мультипредметного тесту? Хто з навчальних закладів опинився серед обласних лідерів, а де результати виявилися скромнішими? І чи можна взагалі за одним рейтингом визначити, яка школа «краща»?

Відповіді на ці запитання дає рейтинг шкіл Вінницької області за результатами НМТ-2026, оприлюднений інформаційним ресурсом «Освіта.ua». До нього увійшли заклади загальної середньої освіти, а також окремі заклади професійної та фахової передвищої освіти, де випускники здобувають повну загальну середню освіту.

Рейтинг сформований на основі результатів НМТ випускників 2026 року. При цьому враховувалися середні результати тестування з усіх предметів та загальна кількість складених випускниками тестів.

Для Хмільницького району картина виявилася досить строкатою. Серед його закладів є школи, які потрапили до першої десятки області, а є й ті, що опинилися в другій половині рейтингу. Водночас результати демонструють важливу річ: сильні показники мають не лише великі міські ліцеї — серед лідерів є й невеликі сільські заклади.

Хмільник — беззаперечний лідер району

Найкращий результат серед навчальних закладів району продемонстрував Ліцей №1 м. Хмільника.

Він посів 3-тє місце серед усіх шкіл Вінницької області та 404-те місце в Україні. Рейтинговий бал закладу становить 129,5, а середній результат НМТ — 151,4 бала.

Цьогоріч тестування складали 63 учні ліцею — загалом 252 тести. Показник тих, хто склав НМТ, становить 100%.

Таким чином, Хмільницький ліцей №1 не просто очолив районний рейтинг — він увійшов до трійки найкращих закладів усієї Вінницької області.

Калинівська громада: одразу три заклади — у першій шістнадцятці області

Результати Калинівської громади також заслуговують на окрему увагу.

Найвище серед її закладів опинився ліцей №3 Калинівської міськради. Він посів 9-те місце в області та 692-ге в Україні. Середній результат НМТ — 148,7 бала, рейтинговий бал — 126,5.

15 випускників склали 60 тестів, а частка тих, хто успішно склав НМТ, становила 100%.

Ще вище за середньообласний рівень піднялися ліцей №1 Калинівської міськради14-те місце в області. Середній бал НМТ його випускників — 147,1, рейтинговий — 125,7. У тестуванні взяли участь 53 учні, які склали 212 тестів; успішність — 99%.

Ліцей №2 Калинівської міськради посів 15-те місце області. Середній результат — 146,4 бала, рейтинговий бал — 125,1. 56 учнів склали 216 тестів, а НМТ успішно склали 99% учасників.

Тобто три калинівські ліцеї увійшли до першої п’ятнадцятки шкіл Вінниччини.

Але й на цьому результати громади не закінчуються.

Ліцей с. Павлівка Калинівської міськради посів 16-те місце області. Середній бал — 146,7, рейтинговий — 125,0. 20 учнів склали 80 тестів, успішність — 99%.

Таким чином, чотири заклади Калинівської громади входять до першої шістнадцятки обласного рейтингу.

Це один із найпомітніших результатів серед громад Хмільницького району.

Козятинська громада: лідер — Ліцей №1

У Козятинській громаді найкращий результат показав Ліцей №1 імені Т.Г. Шевченка.

Він посів 17-те місце в області та 933-тє в Україні. Середній бал НМТ становить 146,1, рейтинговий — 124,8.

53 випускники склали 208 тестів, а частка тих, хто успішно склав НМТ, становила 99%.

Таким чином, Козятинський ліцей №1 опинився буквально поруч із найкращими закладами Калинівської громади.

Далі у рейтингу — Ліцей №2 Козятинської міськради. Він посів 35-те місце області. Середній результат НМТ — 143,4 бала, рейтинговий бал — 122,2. Тестування складали 25 учнів, які загалом виконали 100 тестів. Успішність — 99%.

Ліцей №5 Козятинської міськради — на 76-му місці області. Його середній результат — 139,4 бала, рейтинговий — 118,7. 18 учнів склали 72 тести, успішність — 97%.

Опорний КЗ «Ліцей Козятинської міськради» посів 82-ге місце області та 2451-ше в Україні. Середній бал НМТ — 137,9, рейтинговий — 118,0. Тестування складали 73 учні — 284 тести, успішність становила 97%.

Ліцей №3 Козятинської міськради97-ме місце області. Середній бал НМТ — 137,6, рейтинговий — 117,1. 17 учнів склали 68 тестів, а успішність становила 99%.

Ще один заклад — Ліцей №7 Козятинської міськради — посів 203-тє місце області. Його середній бал НМТ становив 130,0, рейтинговий — 110,9. У тестуванні взяли участь 36 учнів, які склали 136 тестів; успішність — 93%.

Отже, Козятинська громада має шість закладів, представлених у рейтингу, причому її Ліцей №1 входить до першої двадцятки області.

Хмільницька громада: сильний старт і широка географія

Після Ліцею №1 Хмільника в рейтингу йде ціла група закладів громади.

Особливо вирізняється Лозівський ліцей Хмільницької міськради7-ме місце області та 642-ге в Україні. Середній результат НМТ — 149,4 бала, рейтинговий — 127,0. П’ятеро випускників склали 20 тестів, і всі успішно пройшли тестування.

Цей результат показовий ще й тому, що йдеться про невеликий за кількістю випускників заклад. Саме тому порівнювати його напряму з ліцеями, де НМТ складали 50–70 і більше учнів, потрібно обережно.

Ліцей №3 м. Хмільника посів 8-ме місце області. Середній бал — 148,8, рейтинговий — 126,7. 19 учнів склали 68 тестів, успішність — 97%.

Хмільницький ліцей №412-те місце області, середній результат НМТ — 147,1, рейтинговий бал — 125,9. 77 учнів склали 308 тестів, успішність — 98%.

Далі — Хмільницький ліцей №2, який посів 64-те місце області. Середній бал — 140,2, рейтинговий — 119,6. У тестуванні взяли участь 44 учні, успішність — 98%.

Широкогребельський ліцей114-те місце, середній бал НМТ 136,4; Березнянський ліцей115-те, середній бал 136,5; Сьомацький ліцей118-те, середній бал 136,0; Кушелівський ліцей127-ме, середній бал 135,6.

Ще нижче розташувалися Великомитницький ліцей — 233-тє місце, середній бал 127,9; Кожухівський ліцей — 275-те місце, 123,9; Порицький ліцей — 315-те місце, 111,9.

Тобто результати Хмільницької громади охоплюють дуже широкий діапазон — від третього місця області до 315-го. Це дає підстави говорити не про єдиний «рівень освіти громади», а про різні освітні траєкторії окремих закладів.

Калинівська громада: після міських ліцеїв — сільські

Цікаво простежити, як змінюються результати Калинівської громади за межами міста.

Ліцей с. Уладівське посів 52-ге місце області. Середній бал НМТ — 141,5, рейтинговий — 120,3. Семеро учнів склали 28 тестів, успішність — 100%.

Опорний заклад ЗСО-ліцей з дошкільним підрозділом с. Дружелюбівка61-ше місце області, середній бал 140,9, рейтинговий — 119,9. 13 учнів склали 52 тести, причому 100% успішно.

Опорний заклад с. Корделівка138-ме місце області, середній бал 134,8, рейтинговий — 114,8. 20 учнів склали 80 тестів, успішність — 95%.

Ліцей с. Бережани184-те місце, середній бал 132,0, рейтинговий — 112,3. П’ятеро учнів склали 20 тестів, успішність — 95%.

Далі — ліцей с. Нова Гребля на 259-му місці, ліцей с. Радівка на 280-му, ліцей с. Писарівка на 286-му та ліцей с. Голендри на 302-му місці області. Їхні середні результати НМТ становлять відповідно 125,3; 123,3; 122,4 та 118,3 бала.

Це показує досить суттєву різницю між окремими закладами однієї громади. Водночас не варто робити висновок, що ця різниця автоматично означає різну якість роботи педагогів.

Невелика кількість випускників може суттєво змінювати картину

Це одна з найважливіших деталей рейтингу.

Наприклад, Лозівський ліцей має надзвичайно високий результат — 149,4 бала, але НМТ там складали лише п’ятеро учнів.

Водночас Ліцей №4 Хмільника має середній результат 147,1 бала, але вибірка становить уже 77 учнів.

У Калинівській громаді ситуація аналогічна: ліцей с. Уладівське має 141,5 бала за результатами семи учнів, тоді як ліцей №1 Калинівки — 147,1 бала за результатами 53 учнів.

Тому високий результат невеликого закладу — це безумовно привід для гордості, але статистично він менш стабільний. Один дуже сильний або, навпаки, слабший результат може помітно вплинути на середній показник.

Козятин: результати від першої двадцятки до другої сотні

У Козятинській громаді також добре видно різницю між закладами.

Ліцей №1 із середнім балом 146,1 входить до першої двадцятки області. Ліцей №2 — із 143,4 — до першої сорока. Далі йдуть Ліцей №5 — 139,4, опорний ліцей — 137,9, Ліцей №3 — 137,6, а Ліцей №7 — 130,0.

При цьому майже всі ці заклади мають дуже високий відсоток успішного складання НМТ — від 93% до 99%.

Тобто навіть за різниці в середніх балах абсолютна більшість учасників тестування у Козятинській громаді успішно його склала.

А що з іншими громадами району?

Рейтинг дозволяє побачити результати не лише трьох найбільших освітніх центрів.

Війтівецький ліцей посів 29-те місце області, маючи середній бал НМТ 144,6 та 100% успішності.

Уланівський ліцей112-те місце, середній бал 136,3, успішність 98%. Поруч — Широкогребельський та Березнянський ліцеї Хмільницької громади.

У другій половині рейтингу розташувалися, зокрема, Махнівський ліцей — 177-ме місце, Самгородоцький ліцей — 181-ше, Качанівський ліцей — 193-тє, Глуховецький ліцей — 232-ге, Непедівський ліцей — 271-ше та Вернигородоцький ліцей — 285-те місце області.

Рейтинг — це не вирок школі

«Освіта.ua» окремо наголошує: результати рейтингу не варто використовувати як єдину підставу для управлінських рішень щодо конкретного закладу.

Причина очевидна — на результати 2026 року вплинули не лише навчальні досягнення. Через війну частина учнів залишила свої регіони й продовжувала навчання онлайн в інших областях України або за кордоном. Це могло вплинути на склад учасників НМТ та, відповідно, на позицію конкретної школи.

Крім того, рейтинг вимірює лише один аспект шкільної освіти — результати стандартизованого тестування.

Школа — це значно більше, ніж середній бал НМТ. Це освітнє середовище, робота з дітьми, позакласна діяльність, інклюзивність, безпека, психологічна підтримка, участь учнів в олімпіадах і конкурсах, профорієнтація та здатність допомогти дитині розкрити власні здібності.

Тому цифри рейтингу правильніше сприймати як сигнал для аналізу, а не остаточний вердикт.

Що показали результати Хмільницького району?

Якщо подивитися на рейтинг у цілому, можна зробити кілька висновків.

По-перше, Хмільницький район має одразу кілька дуже сильних освітніх осередків. Ліцей №1 Хмільника посів третє місце області, а Лозівський та Ліцей №3 Хмільника — сьоме та восьме.

По-друге, дуже потужно виглядає Калинівська громада. Чотири її заклади увійшли до першої шістнадцятки області, а ще два — до першої сотні. Це свідчить про доволі високий рівень результатів одразу в кількох закладах, а не про поодинокий успіх однієї школи.

По-третє, Козятинська громада має сильного лідера — Ліцей №1, який входить до першої двадцятки області, а загалом шість її закладів представлені в рейтингу.

По-четверте, сільські школи цілком здатні конкурувати з міськими. Війтівецький ліцей — 29-й в області, Уладівський — 52-й, Дружелюбівський — 61-й. У кожному з цих випадків маємо 100% успішності НМТ.

І, нарешті, рейтинг показує не стільки «хто кращий», скільки де є сильні результати, де потрібен додатковий аналіз і які освітні практики можуть бути корисними для інших закладів.

Бо за сухою цифрою рейтингового бала завжди стоять люди — випускники, які складали свій найважливіший шкільний тест, та педагоги, які допомагали їм до нього підготуватися.

Саме тому результати НМТ-2026 для Хмільницького району варто сприймати не як таблицю переможців і переможених, а як зріз стану місцевої освіти та відправну точку для її подальшого розвитку.